TARTU HANSA ROTARY KLUBI

Rotary piirkonna konverents Tallinnas 15.04.2023 läks hästi korda

Rotary piirkonna 1420  konverents “Imagine 2023” toimus seekord Tallinnas 15. aprillil.
Tartu Hansa Rotary klubi esindasid president Tiia, abikuberner Aune ja tulevane president Tiina.
Konverentsi kava oli äärmiselt huvitav ja mitmekesine: kuulasime ettekandeid teemal “Maailm täna”-Marko Mihkelsonilt, Johanna-Maria Lehtmelt, Marina Kaljurandilt ja Kaspar Kaarlepalt.  Teine teema oli  “Rotary täna-Imagine Rotary”, kus esinesid Lena J.Mjerskaug, Marina Pilv, Martti Sjölund ja Lotta Ruokanen ning konverentsi lõpetas” Rotary homme” esinejad Karlis Bankovics, Karen Kaarlep, Gretta Oltjer-Timberg ning päeva suurüllatajana ka meie president Alar Karis.
Päev jätkus jalutuskäiguga Kanuti aia parki, kus asetati  mälestustahvel Paul Harrise poolt 19.augustil 1932 a. istutatud tamme juurde.
Õhtu lõpetas meeleolukas Gala õhtusöök ” Eesti maitsed” Radisson Collection Hotellis.
Täname kuberner Urmas Kaarleppa ja päeva juhti rotariaan Gunnar Toomemetsa hariva ja hästi läbiviidud konverentsi eest!
Tiia Teppan
THRK president 2022/2023

Piirkonnakonverents 15.04.2023 Tallinnas

Iga-aastane piirkonnakonverents toimub sel korral 15. aprillil 2023 Tallinnas.

Allpool leiate konverentsi teemad, õhtuse kava ja lingi registreerumiseks. Lisainfo järgmise päeva tegevuste kohta on tulemas.

Kohtume konverentsil!

DG Urmas Kaarlep

Piirkonna 1420 konverents sisaldab põnevaid ja arendavaid arutlusi teemadel: “Maailma täna – muutused meis, kogukonnas ja maailmas”, “Rotary täna – Imagine Rotary” ja “Rotary homme – Rotary ja noored”.

Lisaks esitlustele sisaldab konverentsi hind lõunasööki restoranis MEKK ja kohvipause. Pausid annavad võimaluse suhelda teiste rotariaanidega ja tutvuda klubide heategevuslike projektidega.

Peale konverentsi ja enne õhtust galat toimub Paul Harrise istutatud tamme tähistuse pidulik avamine Kanutiaia Pargis, Merepuiestee 5, Tallinn.

3.10.2022 avastasime Karlova linnaosa tänavakunsti

“Tänavakunst ei ole ainult seina peale joonistatud pildid, vaid võib olla ükskõik milline loominguline sekkumine linnaruumi” on Aparaaditehase FB seinal.

Käisime koos giid Timoga kodulinna tänavakunsti vaatamas ja selgitusi saamas. Tartu linna kõige suurem monumentaal seinamaal on Aparaaditehase hoovis. 2016 aastal reisis Lõuna-Itaaliast Tartusse tänavakunstnik AweR, kes lõi nädala jooksul mõnusa muusika taustal taskupargi hallile seinale oma esimese monumentaalmaali “falling floating flying”. Optilist illusiooni tekitava signatuuristiiliga kunstniku sõnul iseloomustavad elu võtmesõnad „üleminek“ ja „voolavus“, mis on ka seinamaali märksõnadeks. Tegemist on sürrealistliku maaliga, mis on valminud läbi AweRi signatuurtehnika – siinuseliste joonte.

Fotod: Tiia Teppan

29.08.2022 algas THRK rotary-aasta kohtumine piirkonna kuberneriga hr Urmas Kaarlep

THRK esimene selle hooaja koosolek on toimunud ning meil oli suur rõõm kohtuda piirkonna kuberneri hr. Urmas Kaarlepaga.

Koosolekul kuulasime kuberneri mõtteid algavast hooajast ja iga klubi liige pidi ka ise sõnastama oma motivatsiooni: ” Miks olen rotariaan?”

Kuberneri ettekandest jäi kõige enam meelde lause: Me tahame tulla- me ei pea tulema!”

Ja loomulikult osutus meeldejäävaks kuberneri poolt lauldud “Imagine”… Rotary selle aasta “hümn”!

Hooaja 2022/2023 avamine

Klubi esimene kogunemine hooaja 2022/2023 avamine toimus klubi president Tiia Teppani kutsel Nõos 21.08.2022.