Klubi projekt TIIVASIRUTUS

2.septembril oli meil klubis külaliseks Tartu Observatooriumi külastuskeskuse juht Heli Lätt, kes on ühtlasi ka teadusmaleva juht. Üheskoos vaatasime tagasi selle suve teadusmalevale.
Teadusmalevat korraldavad Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja ESERO Eesti koostöös Tartu Hansa Rotary Klubiga.
Meie ise oleme sellele projektile pannud nimeks „Tiivasirutus“.
22. juulist kuni 7. augustini toimus Tõraveres koolinoorte teadusmalev, kus tavalise malevatöö asemel tehti kosmoseuuringutega seotud teadustööd. Maleva viimasel päeval esinesid osalejad kümneminutilise ettekandega oma uurimistööst.
Teadusmalevas osales sel aastal 15 noort. Konkurss on muutunud igal aastal tihedamaks. Kui eelmisel aastal oli 2, siis sel aastal oli 3 noort ühele kohale. Üle Eesti oli soovijaid kokku 66. Kõige suurem konkurss oli tähefüüsikasse.
Tore on see, et sellest aastast alustati malevat vilistlaspäevaga, mis tähendab, et eelnevatel kordadel malevas osalenud noored tulid ka kohale.
Meie klubi traditsiooniks on igal aastal toetada teaduslaagri noori stipendiumiga ja vaba aja sisustamisega. Tagasiside küsitlustes tõid noored välja, et neile väga meeldisid meie klubi korraldatud vaba aja tegevused. Sel aastal toimus esmaabi koolitus, ratsutamine, kunstitund ja rahatarkuse loeng.
Heli Lätt tõi välja, et mitmed noored ei kao pärast teadusmalevat ära, vaid jätkavad tegevust teadusvallas ja et teadusmaleval on väga suur positiivne mõju tulevikule.
2. – 3. oktoober 2024 toimub jälle karjääripäev Tõraveres, kus ka meie klubi tegevustega panustab.