Eesti Vabariigi president Alar Karis Rotary ühiskoosolekul 27.05.2022

Aeg on nutta ja aeg on naerda,
Aeg on luuleta’, aeg on sõnu riimida,
Aeg on sõnugi kokku liimida.
Aeg on tuliselt pääle tikkuda,
Aeg on hääd asja äragi rikkuda.
Aeg on – tulgu, mis tulemas olgugi -,
Aeg kord inime olla ka ometi.
                           /Juhan Liiv Aeg on/
Aeg jõudis kätte ja oleme taas üheskoos, oleme üheskoos Eesti Vabariigi presidendi härra Alar Karisega, rotariaan Alar Karisega. Meid seob Lõuna-Eesti viie klubi ühiskoosolek, mille peateemaks on Eesti tulevik. Juhan Liivi süda muretses ja ka meie, rotariaanid muretseme Eesti tuleviku pärast! Me elame äärmiselt keerulisel ajal ja ka meil on kohustus jääda inimeseks, inimlikuks. Parimaks näiteks on rotariaanide kiirabiautode projekt Ukraina toetuseks.
Kolme klubi ühiskoosoleku idee pärineb Tartu Hansa Rotary klubi charterliikmelt ja Lõuna-Eesti piirkonna abikuberner Aune Pastilt aastast 2010. Aunega asus hoogsalt ideed ellu viima Enn Räpp Tartu Rotary klubist. Koosoleku korraldamine on käinud käest kätte. Sellel hooajal oli Tartu Hansa Rotary klubi kord ning see sai teoks koostöös Tartu klubi presidendi Margus Hansoniga.
Täna osaleb 11 Rotary klubi üle Eesti: Tartu, Tartu Toome, Põlva, Viljandi, Rapla, Tallinn Reval, Tallinn, Tallinn International, Saaremaa, Haapsalu ning korraldaja Tartu Hansa Rotary klubi. Ühiskoosolekul on erakordne külaline Ukrainast, Harkivi Nadiya Rotary klubist Yulia Pavichenko.
Suur tänu kõigile selle aasta eest, mis on osutunud äärmiselt erakordseks ja kindlasti meeldejäävaks. Me oleme kokkuhoidev Rotary pere!
Eva Kams
Tartu Hansa Rotary klubi president 2021-2022