Rotary International piirkonna konverentsil tunnustati Aune Pasti Paul Harrise Fellowship medaliga

28. mail 2022 toimus Helsingis Rotary International piirkonna 1420 konverents. Päeva teemad olid rotariaanide tegevus rahu tagamiseks ja Balti meri – meie ohustatud pärl. Eesti rotariaanide tegevus Ukraina abistamiseks on ühistöös MTÜga Slava Ukraini, lisaks toetavad klubid on sõprusklubisid Ukrainas ja iga rotariaan panustab lisaks omal valikul, kas toetades pagulasi või annetades.
28. mail toimus ka Rotary International piirkonna 1420 kevadkoosolek, kus tehti teatavaks valimiskomisjoni otsus. Piirkonna 1420 kuberner aastatel 2024-2025 on Tartu Hansa Rotary klubi charterliige Aune Past. Nii nagu Tartu Hansa Rotary oli esimene naisliikmetega klubi Eestis, nii on ka meie klubi liige esimene eesti naine piirkonna kuberneriks. Täna tegutseb Eestis 4 ainult naisliikmetega Rotary klubi. Esimene Rotary klubi maailmas, kes võttis oma liikmeks 3 naist 1960tel, visati Rotary Internationalist välja, järgmine kord võeti naine ametlikult Rotary liikmeks 1989.aastal. Täna on Rotary liikumine mitmekesine ja liikmelisuse puhul on olulisim ühiskonna teenimine.
Rotary International piirkonna 1420 pidulikul tänuüritusel autasustati Paul Harrise Fellowship medaliga Tallinna Vanalinna Rotary presidenti Andrus Kõresaart, sekretäri Kristo Tohvrit ja Tartu Hansa Rotary klubi liiget, Lõuna-Eesti AG-d Aune Pasti.
Tartu Hansa Rotary klubi liikmetest on PHFga autasustatud Ellen Tohvrit, Ave Dahlqisti, Sirje Ginterit, Tea Taliaru ja Eve Moori.
Aastatel 2022-2023 on piirkonna kuberner esimese eestlasena Eesti Rotary 91 aasta pikkuses ajaloos Urmas Kaarlep.