Karjääripäev “Karjääriredel viib kosmosesse” 8.09.2023

Tartu Hansa Rotary klubil on olnud aastaid heategevuse eesmärk toetada teadushuvilisi noori. Klubi projekti kannab nimetust “Tiivasirutus”.

Karjääripäev on kutsutud ellu Tõravere Observatooriumi meeskonna poolt, kes korraldab  Teadusmalevat, mida oleme aastaid toetanud.

Koostöös TÜ Tartu Observatooriumiga leidis aset 8. septembril 2023 Tõraveres karjääripäev “Karjääriredel viib kosmosesse”. Eesmärgiks populariseerida teadusvaldkonda.

Aastal 2023 oodati üritusele ligikaudu 500 õpilast üle Eesti, lisaks õpilaste juhendajad ning õpetajad erinevates töötubades. Oodatud olid noored teadushuvilised 9-ndast kuni 12. klassini.

Meie klubi aitas registreerimisel, toitlustamisel ning saime ka suurepärase võimaluse kohtuda juhendajatega kogumaks infot Tiivasirutuse edendamise tarbeks. Juhendajatega kohtumist vedasid Ene Tannberg ja Tiina Aidnik. Meie klubi liige dr Aime Keis juhatas meditsiini töötuba.

Lisatud proua Sirje Karise tervitus karjääripäeval osalevatele noortele:

Sirje Karise tervitus 8.09.2023

Karjääripäeval oli kokku 50 töötuba. Mõned teemavaldkonnad ja töötubade näited:
    • Ilm ja kliima
    • Veekogude kaugseire välitööd Tõravere tiigil
    • Keskkonnaagentuur – mis on ilm?
    • Pildid, pikslid, satelliidid. Kuidas kaugseire töötab

• Ettevõtlus kosmoses
    • Robotite ehitamise algkursus
    • Kondensaatori ehitamine