Eesti Vähiliidu tänukiri

Lugupeetud Eve Moor

Suur tänu Vähiliidu poolt kogu teie klubi daamidele mõistmise ja toetuse eest!

Käesoleval aastal oli Eesti Vähiliidu prioriteet koguda annetusi uue, kaasaegse 3D mammograafi ostmiseks meie mammograafiabussi. Vana mammograaf on täielikult lõpetanud oma tegevuse.

10 aasta jooksul on meie bussis käinud uuringutel üle 70 000 naise. Nendest 298 on avastatud rinnavähk. 85-l %on avastatud vähk varajases staadiumis, keda on saadud tervistavalt ravida.

Selleks, et rinnavähi sõeluuringud jätkuksid Eestimaa väikelinnades oli vaja uut mammograafi. Aastast 2021 veebr. läheb meie mammograafiabuss ja uus 3D mammograaf Viljandi Haigla käsutusse. Uus 3D mammograaf võimaldab varakult avastada rinnavähki igas eas naistel ka noorematel. Vähiliit seisab paljude Eesti naiste eest, kelle elusid saaksime päästa, sest varakult avastatud rinnavähk on ravitav. See tähendab reaalselt päästetud elusid, reaalselt võidetud aega lähedastega. Kui me suudame päästa kasvõi ühe inimese elu, on see väärtus omaette.

Parimate soovidega

Maie Egipt

juhatuse esimees

MTÜ Eesti Vähiliit

Jõulud on armastuse ja imede aeg.

Oluline on võtta aega ja mõelda, mida

lõppev aasta tähendas meie elus.

Mõistame üha enam kui oluline on leida

pühade saginas aega iseenda ja lähedaste

jaoks ning öelda seda, mida südames tunneme.

Vahel me unustame öelda, kui kallid

nad meile on ja kui hea, et nad on olemas.

Kauneid pühi kogu klubile!

Tervist, jõudu ja edu eesolevateks ettevõtmisteks!

Kohtumiseni järgmisel aastal.

Maie ja vähiliidu pere

Lisan kirjale ka väikese ülevaate Eesti Vähiliidu senistest saavutustest.

28 tegevusaasta jooksul on Eesti Vähiliit

· käivitanud rinna, emakakaela- ja eesnäärmevähi sõeluuringute pilootprojekte.

· loonud üle Eesti vähipatsientide tugivõrgustiku, mis liidab 14 ühingut üle 2000 liikme.

· mööda Eestit sõidavad annetajate ja toetajate abiga ostetud vähiliidu mammograafiabuss ning eesnäärme- ja nahavähi mobiilsed diagnoosikabinetid, mis pakuvad võimalust kontrollida oma tervist ka väikestes linnades ja maakohtades, kus vastavaid erialaarste ei ole.

· Vähiliit on korraldanud teavituskampaaniaid, vähinädalaid ja meditsiinitöötajatele suunatud kõrgetasemelisi teaduskonverentse. Samuti oleme välja andnud teadlikkuse laiendamiseks trükiseid, tootnud filme ja teavitusklippe.

Eesti Vabariigi riiklik vähistrateegia lõppes aastal 2015. Eesti Vähiliidu eestvedamisel allkirjastasid 13. septembril 2019 suurürituse „Terve Eestiga vähi vastu“ raames Vabariigi peaminister Jüri Ratas, Rahvusvahelise vähivastase võitluse liidu (UICC) juht Cary Adams ja Eesti Vähiliidu nõukogu esimees dr Vahur Valvere Maailma vähideklaratsiooni. Sellest rahvusvahelise dokumendi allkirjastamisest lähtuvalt loodi riiklik vähitõrje töögrupp Sotsiaalministeeriumi juurde eesmärgiga töötada välja Eesti Vabariigi vähitõrje kümne aasta plaan alates 2021. a. See vähitõrje plaan on oluline iga Eesti inimese jaoks.