Vikipeedia keeletoimetamistalguid toetab teiste hulgas ka Tartu Hansa Rotary klubi

Vikipeedia:Keeletoimetamistalgud

Vanasti panid inimesed on teadmised laulu sisse, üksteisele laulmisest kasvasid välja laulupeod, ilma milleta me Eestit ette ei kujutaks. Tänapäeval pannakse teadmised Vikipeediasse. Vikipeedia on nagu digitaalne laulupidu, kus loojaks võib olla iga keeleoskaja,“ kommenteeris Vikipeedia täiendamise ideed Aune Past Tartu Hansa Rotary klubist.
Vikipeedia keeletoimetamistalgud toimuvad 1. detsembrist 2017 kuni 14. märtsini 2018. Tublimatele talgulistele on rahalised auhinnad: 1. koht 1000 eurot, 2. koht 600 eurot ja 3. koht 400 eurot.

Auhinnad paneb välja Tartu Hansa Rotary klubi, preemiaid jagab ka Tartu Ülikooli projekt Miljon+.

Keeletoimetamistalgud toimuvad 1. detsembrist 2017 kuni 14. märtsini 2018. Talgute eesmärk on keeleliselt parandada ja ladusamaks muuta Vikipeedia keeletoimetamist ootavaid artikleid ning väärtustada keeletoimetaja tööd. Talgud korraldavad Tartu ÜlikoolEesti Keeletoimetajate Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti ning need on osa Vikipeedia edendamise projektist Miljon+.

Tublimatele talgulistele on rahalised auhinnad: 1. koht 1000 eurot, 2. koht 600 eurot ja 3. koht 400 eurot. Auhinnad paneb välja Tartu Hansa Rotary klubi, preemiaid jagab ka Tartu Ülikooli projekt Miljon+.

https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia: Keeletoimetamistalgud

Kuidas osaleda

Talgutega võib liituda kogu toimumisaja jooksul 1. detsembrist 2017 kuni 14. märtsini 2018.

Osaleda saavad kõik Vikipeedia registreeritud kasutajad peale žürii liikmete. Vikipeedia kasutajaks registreerumiseks tuleb kasutada Vikipeedia lehekülje ülaosas leiduvat nuppu “Logi sisse / registreeru kasutajaks” või sisselogimise lehekülge. Kasutajanimi jätab talgulise anonüümseks, kui ta oma nime ise ei avalda. Auhinna vastuvõtmiseks tuleb oma nimi žüriile teatavaks teha.

Talgutel osalejad valivad toimetatavad artiklid keeletoimetamist ootavate artiklite hulgast. Talgulised peavad lisama oma kasutajanime ja keeletoimetatavate artiklite pealkirjad lehele Vikipeedia:Talgutest osavõtjad ja toimetatavad artiklid. Arvesse lähevad vaid täies mahus keeletoimetatud artiklid. Kui artikkel on keeletoimetatud, tuleb eemaldada ka toimetusmärkus (juhendis “Toimetusmärkuse eemaldamine”.)

Tubli talguline täidab keeletoimetaja ametiülesandeid ehk vajaduse korral[1]

• ühtlustab lausete stiili, parandab süntaksivead (vajaduse korral sõnastab laused ümber),
  • korrigeerib sõnajärge ja -valikut (nt kui on eksitud sõnade tähendusega),
  • parandab õigekirja- ja loogikavead,
  • ühtlustab oskussõnavara kasutamise,
  • parandab vormistust,
  • kontrollib nimede õigekirja,
  • ühtlustab viidete vormistust.

Lisapunkte annab see, kui keeletoimetaja

• kontrollib faktide õigsust, vea leidmisel parandab selle või kui viga nõuab suuremat uurimistööd, kirjutab selle kohta märkuse(d) arutelukasti,
  • kontrollib terminite õigsust, vea leidmisel parandab selle või kirjutab märkuse arutelukasti.

Žürii

Keeletoimetamistalgute žüriisse kuuluvad Maarja Valk (Eesti Keeletoimetajate Liit), Marju Randlane (Eesti Keeletoimetajate Liit), Ann Siiman (žürii esimees, Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut), Annika Hussar (Tallinna Ülikooli eesti keele ja kultuuri instituut), Sirli Zupping (Miljon+ projektijuht) ja Sven-Erik Soosaar (MTÜ Wikimedia Eesti). Žürii selgitab välja parimad keeletoimetajad, keda premeeritakse auhinnaga. Hindamisel võetakse arvesse nii keeletoimetatud artiklite arvu kui ka paranduste kvaliteeti.

Auhinnad

• Peaauhind parimale keeletoimetajale on 1000 eurot.
  • Teine auhind on 600 eurot.
  • Kolmas auhind on 400 eurot.

Auhinnad antakse üle Eesti Keeletoimetajate Liidu toimetajaseminaril 14. aprillil 2018.

Kontaktid

Konkursiga seotud küsimusi saab esitada Ann Siimanile (ann.siiman@ut.ee). Samuti saab neid esitada siinse lehekülje arutelus.