TARTU HANSA ROTARY KLUBI

Teadusmaleva 2.07.-17.08.2018 stipendiumid määratud

Tartu observatoorium ja ESTCube koostöös Tartu Hansa Rotary klubiga kuulutas

2.04.2018 välja konkursi gümnasistidele kandideerimaks  seitsmendasse Teadusmalevasse, mis toimub 2.07–17.08 Tartu observatooriumis.

Konkursikomisjoni otsuse kohaselt  määrati stipendiumid järgmiselt:

Adrian Kirikal, Tallinna Reaalkool, läheb Delfti, 12 kl

Leonid Zinatullin, Hugo Treffneri Gümnaasium, 10 kl

Nikita Poljakov, Tallinna Reaalkool, 12 kl

Silvia Hiie Aabloo, Hugo Treffneri Gümnaasium, 12 kl

(Milremi stipendium) Kadi Siigur,  Hugo Treffneri Gümnaasium, 10 kl

Valikukomisjon (Anu Reinart, Viire Sepp, Mart Noorma) valis 15 kandidaadi seast viis, nagu igal aastal. Tartu Hansa ja Tartu Toome Rotary  klubi stipendium on vajalik neljale esimesele allpool nimekirjast. Rakett 69 selle aasta võitja Kadi Siigur osaleb Teadusmalevas AS Milrem poolt välja pandud stipendiumiga.

Teadusmaleva avamine Tõraveres 2.07.2018 kell 10 (kõik on teretulnud!).

Anu Reinart

Tartu Observatooriumi direktor

Õnnitleme augustikuu sünnipäevalapsi!

See maailm, mis elab Sinus,
                      mis Sinuga ühes loodi
                     on sama vana kui Sina
                    ja veidi Su enda moodi….

Palju õnne!

Eve Kaseleht 3. august

Ülle Koppel 13. august

Õnnitleme juulikuu sünnipäevalapsi!

Ühel üürikesel viivul
       hämaram on valge öö.
       Ja siis salus lõhnaviiul
       valjult helisema lööb…

/ÖÖVIIUL Deboora Vaarandi/

Annela Salk 9. juuli

Õnnitleme juunikuu sünnipäevalapsi!

… Veel olen laps, kes kõige järel ruttab,
    mis särav näis,
    kes näoli maas üht õit võib taga nutta,
    peod lilli täis.
                                               /LÄVEL Ellen Niit/

Hille Rätsep 2. juuni

Ave Dahlqvist 20. juuni

Katrin Kaarna 22. juuni

Stipendiumikonkurss vahetusõpilasele

Tartu Hansa Rotary klubi stipendiumikonkurss.

Tartu Hansa Rotary klubi kuulutab välja stipendiumikonkursi 600 e,

mis antakse välja ühele vahetusõpilasele õppeaasta jooksul igakuiselt 10 õppekuu jooksul alates september 2018 ‒ juuni 2019.

Vahetusõpilane kohustub õppima Tartu ühes gümnaasiumis ühe õppeaasta ja mh õpima eesti keelt ja kultuuri.

Stipendiumitaotlus esitada vabas vormis koos kontaktandmetega e-posti aadressil juhatus@hansarotary.ee

Vajadusel info Hille Rätsep, THRK noorsooasjur.

Teadusmalev ootab innukaid õpilasi

Tartu observatoorium ja ESTCube koostöös Tartu Hansa Rotary klubiga kuulutavad välja kandideerimise seitsmendasse Teadusmalevasse, mis toimub 2.07–17.08 Tartu observatooriumis. Teadusmalevas osalevad õpilased saavad võimaluse tutvuda teadustööga observatooriumis või osaleda satelliidi ESTCube-2 arenduses.

teadusmalev2017.jpg

Teadusmalevasse oodatakse kandideerima 9.–12. klassi õpilasi (k.a 2018. aastal gümnaasiumi lõpetavaid noori), kes suudavad näidata kõrget motivatsiooni ja häid teadmisi. Oluline on ka piisav inglise keele oskus rahvusvahelisse meeskonda sulandumiseks. Malevasse valitud õpilasi toetatakse stipendiumiga, mis aitab katta majutuse ja toitlustusega seotud kulutused. Sarnaselt eelmiste aastatega paneb teadusmalevlaste stipendiumid välja Tartu Hansa Rotary klubi.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 30.04.2018 saata vabas vormis avaldus ja motivatsioonikiri (kuni üks A4) aadressile teadusmalev2018@ut.ee. Motivatsioonikirjas tasub esile tuua varasemad saavutused reaalteaduste vallas (nt osalemine olümpiaadidel, ainevõistlustel või saates “Rakett 69”, projektid elektroonikas ja programmeerimises, füüsika ja matemaatika hinded koolis jne) ning huvi kosmosevaldkonna vastu. Et valituks osutumise võimalust suurendada, võib saata ka näite enda varem tehtud tööst, näiteks projektist elektroonika, tarkvara, mehaanika või teaduse vallas.

Lisainfot Teadusmaleva sisu ja korralduse ning kandideerimise kohta võib küsida e-posti aadressilt teadusmalev2018@ut.ee.

Allikas: Karoli Kahn | 2.04.2018 https://www.to.ee/est/uudised/uudiste_arhiiv/eFJlMzA3MzZz/tule_tegele_suvel_nbsp_observatooriumis_teadust_ouml__ouml__v_otilde_i_estcube_iga__teadusmalev_ootab_innukaid__otilde_pilasi_

Õnnitleme aprillikuu sünnipäevalapsi!

Elu – nõiduslik, armunud, naerev, täis õrnust ja jõudu,
kas tead, et aastad on võrdselt täis ilu ja jõudu ja võlu!
Täisõies kaunis keskpäev -piiritu päikese, teoinnu,
sihtide, hõisete päev.
Ja kui saabund Su sünnipäev, las ilmuda miljonid päikesekiired
Su sõprade ja lähedaste näol!
/Walt Whitman/

Pille Tsäko 4.aprill