TARTU HANSA ROTARY KLUBI

Õnnitleme juunikuu sünnipäevalapsi!

… Veel olen laps, kes kõige järel ruttab,
    mis särav näis,
    kes näoli maas üht õit võib taga nutta,
    peod lilli täis.
                                               /LÄVEL Ellen Niit/

Hille Rätsep 2. juuni

Ave Dahlqvist 20. juuni

Katrin Kaarna 22. juuni

Stipendiumikonkurss vahetusõpilasele

Tartu Hansa Rotary klubi stipendiumikonkurss.

Tartu Hansa Rotary klubi kuulutab välja stipendiumikonkursi 600 e,

mis antakse välja ühele vahetusõpilasele õppeaasta jooksul igakuiselt 10 õppekuu jooksul alates september 2018 ‒ juuni 2019.

Vahetusõpilane kohustub õppima Tartu ühes gümnaasiumis ühe õppeaasta ja mh õpima eesti keelt ja kultuuri.

Stipendiumitaotlus esitada vabas vormis koos kontaktandmetega e-posti aadressil juhatus@hansarotary.ee

Vajadusel info Hille Rätsep, THRK noorsooasjur.

Õnnitleme aprillikuu sünnipäevalapsi!

Elu – nõiduslik, armunud, naerev, täis õrnust ja jõudu,
kas tead, et aastad on võrdselt täis ilu ja jõudu ja võlu!
Täisõies kaunis keskpäev -piiritu päikese, teoinnu,
sihtide, hõisete päev.
Ja kui saabund Su sünnipäev, las ilmuda miljonid päikesekiired
Su sõprade ja lähedaste näol!
/Walt Whitman/

Pille Tsäko 4.aprill

Aive Kalinina 26. aprill

Eve Moor  29. aprill

Noorte arengu fondi stipendiumikonkurss

rotary_PM_142x191_stipendium_2018

Stipendium määratakse noortele, kellel on soov ja tahe omandada teadmisi, oskusi ja väärtusi, mis loovad täiendavaid eeldusi isiksuse arenguks,  kel on soov õppida edasi Eestis või välismaal. Stipendiumi võib taotleda muusikariistade, heli- ja audiotehnika soetamiseks, kontsertreisidest, koolitustest, spordivõistlustest, olümpiaadidest, näitustest jne.  osavõtuks ja muu teadusliku, loomingulise või sportliku tegevuse arendamiseks.
Stipendiumi võivad taotleda noored ise või oma andekatele õpilastele nende vanemad, õpetajad huvijuhid, treenerid, huvikoolide ja ringide juhid jne.
Stipendiumi saab taotleda üks kord aastas. Stipendiumifondi suurus on käesoleval aastal 5000 eurot.
 Taotlused tuleb esitada elektroonselt Tartu Hansa Rotary Klubi veebilehe kaudu kuni  30.03.2018.

Õnnitleme veebruarikuu sünnipäevalapsi!

Puu puhkeb õide
nagu naeratama suu.

Nüüd oma naeratust sa
oma kätel kannad…
/Arvi Siig/

Sirje Ginter 6. veebruar

Kristel Kesalo 15. veebruar

Triin Anette Kaasik 18. veebruar

Vana veetorni katusel hakkab lehvima suur sinimustvalge

Tartu Rotary klubid otsustasid Eesti Vabariigile sajandaks sünnipäevaks kinkida riigilipu. See heisatakse 22. veebruari keskpäeval Õpetaja tänaval asuva vana veetorni katusele ning jääb sinna loodetavasti lehvima igavesest ajast igavesti.

Lipp saab ka valgustuse ning peaks tänu sellele olema nähtav päris paljudes kohtades üle kogu linna.

Allikas:  Tartu Postimees, veebis https://tartu.postimees.ee/4376291/vana-veetorni-katusel-hakkab-lehvima-suur-sinimustvalge

Member of RC Sofia International at the XIIIth Winter Games Organized by Tartu Hansa Rotary Club, Estonia

This weekend, the Tartu Hansa Rotary Club organised the XIIIth amazing winter event in the beautiful town Otepää, which is the winter capital of Estonia, and the venue was the Tehvandi sports center. The town is situated in the adorable hilly southern part of Estonia. The event, which started on Friday evening and ended on Sunday, included different games like playing darts and petang outside at – 6ᵒC, sauna, hiking around a beautiful lake, demonstration of basic lighting fire survival skills, etc. Our club member Ilian Madjarov, together with club members from other Estonian Rotary Clubs, was kindly invited by the organizers to join the event.

Origin: Rotary Club Sofia International https://rc-si.org/new/?p=14258#more-14258

Õnnitleme jaanuarikuu sünnipäevalapsi!

Kadri Linamägi 2. jaanuar